Oca
30

Afyon Belediyespor 75:69 Acıbadem

1485601_670x417

Afyon Belediyespor TBL’de belki de haftanın karşılaşmasında güçlü rakibi Acıbadem Üniversitesi’ni üçüncü çeyrekteki müthiş oyunuyla 75-69 devirmeyi bildi.

Afyon Belediyespor Douby 27 sayıyla müthiş oynarken Acıbadem’de Sharrod Ford’un 14 sayı 13 ribaundluk double double’ı yeterli olmadı.

İlk çeyrekte Acıbadem’in üstünlüğü bulunurken oyuna bir türlü giremeyen Afyon Belediyespor farkın 19-15 ile sadece 4 olmasına razı gözüküyordu.

İkinci çeyreğin ilk bölümü inanılmaz kısır geçerken iki taraf da sayı üretmekte çok zorlandı. Douby’nin sorumluluk alması ve üst üste isabetler bulması ile kendine gelen Afyon Belediyespor ilk devreyi 33-32 geride kapatsa da ivmelenmiş taraftı.

İkinci yarıya çok iyi başlayan Ege temsilcisimiz üst üste bulduğu isabetlerle skorda üstünlüğü ele aldı. 25-15 biten bu çeyrek sonucunda son çeyreğe 57-48 Afyon Belediyespor önde girdi.

Son çeyreğe iyi başlayan taraf Acıbadem oldu. Rakibini savunmada çok fazla durduramasa da kolay sayı üreten Acıbadem farkı kapadı. Son dakikalara girerken karşılaşmada büyük bir heyecan vardı. Afyon’da en kritik noktada yine sahneye Douby çıkarken attığı çok zor basketlerle takımını önde tuttu. Fişi çeken isabet ise Ali Işık’tan geldi. Afyon Belediyespor kalan sürede hata yapmayınca karşılaşmadan 75-69 galip ayrılmayı başardı.