Oca
30

Bursaspor maçıyla ilgili 11 maddelik eleştiri

148_670x417

Tüm basketbol camiasının bu sorulara cevaplarını bekliyoruz.
1- Bütün kulüpler lig öncesi belirledikleri saat ve günde maçlarını oynarken (Kulüpler bir kereye mahsus değiştirebilir) Bursaspor Durmazlar Kulübü neden sayısız gün ve saat değiştiriyor?
2- Dördüncü çeyreğin bitmesine 8.50’den sonra ve takımımız 66-56 öndeyken Bursaspor oyuncusu Şahin Ekmen’in küfür etmesiyle başlayan olaylarda oyuncumuz Tuğberk Gedikli oyundan diskalifiye edilirken Şahin Ekmen nasıl bir teknik faul bile almamıştır?
3- Olaylarla hiç alakası yokken kaptanımız Orçun Tunca oyuncumuzu sakinleştirmeye çalışırken Bursaspor Durmazlar oyuncusu Burak Erol’un ortamı germesine ne demeli?
4- Bursaspor taraftarının sahaya ve benche attığı o kadar çakmak ve bozuk para salon içerisine nasıl girdi?
5- Bursaspor oyuncusu Şahin Ekmen’in maç hakkında yaptığı “Gerekirse kavga çıkarırız ama kaybetmeyiz” açıklaması ile bu olaylar birbiri ile bağdaşmıyor mu?
6- Bursaspor Basketbol Genel Müdürü Erhan Başoğlu Afyon Belediyespor benchinin arkasına oturarak oyuncularımızı tahrik edici cümleler kurmasına güvenlik görevlileri nasıl izin veriyor?
7- Oyuncumuzun annesi ve kuzeni oturması gereken yerde yani benchimizin arkasında otururken Afyon Belediyesporlu olduklarından dolayı nasıl olur da sözlü tacize uğruyorlar ve bu kişi nasıl oluyor da Bursaspor Durmazlar Genel Müdürü Erhan Başoğlu olabiliyor?
8- Bursaspor Genel Menajeri Murat Konuk benchmize neden bileklik fırlatıyor?
9- Afyon Belediyespor Kulübü benchinin arkasında hiçbir güvenlik önlemi yokken Bursaspor taraftarı nasıl bench arkasına gelip sözlü tacizde bulunup oyuncumuz Emre Bayav’a saldırıyor ve Emre Bayan Afyon Belediyespor benchinin sahaya alması sonucu linç edilmekten kurtuluyor?
10- Bench arkasında olaylar olduktan sonra; olayları gerçekleştiren kişiler nasıl oluyor da hala salonda kalabiliyorlar?
11- Bütün kritik düdüklerde 3. hakem Yiğit Emre Şimşek’in olması bir tesadüf mü?