Afyonkarahisar Belediyespor


Takımımızın Yapısı

VİZYONUMUZ 

1-) Gençlerimizi karakterleri oturmuş, saygılı, disiplinli, ekip ruhuyla donanmış, sağlıklı, kendine güvenleri tam olacak şekilde yetiştirmek.

2-) Çocukların ve gençlerin zihinsel gelişiminin yanında, sosyal yönden gelişmiş, çağdaş, çok yönlü, sağlıklı kişilikli, katılımcı, duyarlı, inisiyatif sahibi, fiziksel spor aktivitelerin keyfine ulaşmış, sorumluluk sahibi birer birey olarak yetişmeleri için ortam hazırlanması.

MİSYONUMUZ

1-) Eğitmenler sayesinde sporcu çocuklarımızın basketbolu en doğru şekilde öğrenerek aynı zamanda özgüvenini geliştirerek kendi başına yeter hale gelecek, kişisel ve grup halinde yaşama yeteneklerini öne çıkararak spor ve takım ruhu, dayanışma, paylaşma, yenme, yenilme gibi duygulara alıştırma, rakibe ve emeğe saygı duymalarını sağlama, sosyalleşme ve basketbol temel tekniklerini geliştirmektir.

2-) Afyonkarahisar ve Anadolu’da yapılacak aday oyuncu tarama programı ile mevcut kategorileri güçlendirmek.

3-) Sürekli iyileştirilen Kulüp Basketbol Teknik ve Mental felsefesi içinde eğitim vererek, bölgemizde Belediyespor ekolünü oluşturmak.

4-) Yetiştirilen yüksek nitelikli oyuncuların ve kulübün menfaatleri doğrultusunda, Türk Basketboluna ve Milli Takımlara oyuncu kazandırmak.

HEDEFLERİMİZ

  • Çocukların erken yaşta yeteneklerinin tespiti ve doğru yönlendirilmeleri,
  • Sportif yaşamla birlikte sağlıklı beslenme alışkanlıkları oluşturmaları,
  • Çocukların sportif hayat biçimi ile tanışmalarının sağlanması. Böylelikle boş zamanlarda türlü sakıncalı faaliyetler yerine kendilerini sportif mantalite ile geliştirerek topluma daha sağlıklı bireyler olarak katkıda bulunması için gerekli ortamın sağlanması,
  • Sporu kullanarak gençlerin eğitimleri ile kültürel ve ahlaki gelişimlerine yardımcı olmak,
  • Ekip içinde yer alma ve başarma duygusunu kazandırmak,
  • Yurt sevgisi, insan sevgisi, spor sevgisi, büyüklere, rakiplere, emeğe saygı duymak, çevre doğaya karşı duyarlılık, ülkeye karşı, kendine karşı, çevreye karşı sorumluluk, hoşgörü ve spor için FAIR – PLAY….
  • Cumhuriyetimize sahip çıkma bilincini aşılamak.

SİSTEMİMİZ

Basketbolcu adaylarımız basketbol okulumuzda antrenmanlara başladıklarında temel basketbol eğitimini küçük yaşlarda oyun bazlı büyüdükçe rekabete dayalı bir şekilde almaya başlarlar. Basketbol seviyeleri, fiziksel gelişimleri ve antrenmanlara devam istatistikleri dikkate alınarak spor kulübümüzün takımlarına alınırlar. Bundan sonra turnuvalarda ve lig müsabakalarında yer almaya başlarlar. Böylelikle basketbolcu olma yolunda büyük bir aşamayı geçmiş olurlar.

Basketbol şubemizin takımlar bazında yapılanması;
– Minikler Kategorisi
– Küçükler Kategorisi
– Yıldızlar Kategorisi
– Gençler Kategorisi
– Büyükler Kategorisi olmak üzere 5 kategoriden oluşmaktadır.

Büyükler kategorisi alt kategoride oynayan tüm sporcularımızın hedefi olacaktır. Her zaman ilimizde eksikliğini hissettiğimiz ekip ruhuyla hareket eden bu oluşuma toplumumuzun her kesiminden destekler gelmeye başladı.